Liselere Geçiş Sistemi (LGS)

May 9, 2016/ By: Meydanbutikeğitim

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Nedir?

Genel Bilgiler

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi sınava girecek olan 8. Sınıf öğrencilerimizi, sürecin başından tercih döneminin sonuna kadar uzman eğitmenler ve danışmanlar eşliğinde titizlikle sınava hazırlamaktayız.

Meydan Butik Eğitim Kurumu olarak, faaliyete başladığı ilk günden itibaren değişmeyen ve faaliyette olduğu sürece de değişmeyecek ilkelerle öğrencilerimizi LGS Merkezi Sınavına verimli ve en özel şekilde hazırlamaya devam etmekteyiz.

Bu ilkeler doğrultusunda;

Meydan Butik Eğitim Kurumu Sınavla Öğrenci Alan Bir Kurumdur.

 1. LGS Merkezi Sınavı MEB’in tanımına göre “beceri temelli mantık muhakeme yeteneğini ölçen bir sınav”dır. Uygulandığı ilk yıldan itibaren başta Matematik olmak üzere diğer tüm derslerde de belirli bir zorluk seviyesine sahip olduğu tüm eğitim otoritelerince kabul görmüştür.
 2. Bu nedenlerle bu sınavın hazırlığı iyi bir eğitim altyapısı gerektirmektedir.
 3. Kurumumuza kayıt olmak isteyen öğrencilerimiz öncelikle belirli bir sınava tabi tutulur.
 4. Böylece kurumumuzda LGS’ye hazırlanan öğrencilerimiz belli bir seviyenin
 5. • Bunun yanı sıra LGS hazırlığı için yeterli altyapısı olmadığını takdir ettiğimiz öğrencilerimizi eğitim danışmanlarımızca farklı eğitim programlarına yönlendirerek kendilerine faydalı olmakta ve kıymetli vakitlerini en doğru şekilde değerlendirmelerini sağlamaktayız.

Kurumumuzda LGS hazırlığı 6 ve 12 kişilik özel sınıflarda yapılmaktadır.

 1. Meydan Butik Eğitim Kurumunda LGS hazırlığı maksimum 6 kişilik ve maksimum 12 kişilik iki sınıf tipinde yapılmaktadır.
 2. 6 ve 12 kişilik sınıflarımız arasında kontenjan dışında herhangi bir fark bulunmamakta, uzman LGS eğitmenleri, kitap ve yayınlar, ders sayıları açısından tüm öğrencilerimiz aynı kalitede eğitim hizmetimizden faydalanmaktadırlar.
 3. Sınıf kontenjanları hiçbir gerekçeyle ihlal edilmemektedir. Değerli velilerimizin kayıt esnasında daha önceki kötü tecrübelerinden kaynaklanan bu husustaki tedirginlikleri, tüm eğitim yılı boyunca 1 öğrenci fazlasıyla dahi bozulmayan butik eğitim modelimizi tanımalarıyla giderilmektedir. Diğer konularda olduğu gibi bu konuda da velilerimiz ve öğrencilerimizin referanslarıyla kazandığımız güvenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Eğitim, yönetim, danışman kadrolarımızda mutlak olarak uzmanlık esastır

 1. Kurumumuz, gelişen ve değişen her sınav sistemiyle kendini yenileyen, geliştiren ve uzmanlaşan eğitmen ve danışmanlarla hizmet vermektedir.
 2. Kurumumuzda dersi verilen her branş mutlak suretle branşın uzman öğretmenleri tarafından verilir.
 3. Süreç içerisinde öğrencilerimize ve velilerimize yönelik düzenlenen programlar, seminerler ve bezeri etkinliklerin her biri uzman Rehber Öğretmenler ve Eğitim Danışmanları tarafından düzenlenir.

Kayıt döneminde tanıtımı yapılan ve taahhüt edilen hizmetler, tüm eğitim yılı boyunca akademik takvim düzeninde, hiçbir eksikliğe yer vermeyecek şekilde ve bir eğitim kurumuna yakışır dürüstlükle sunulmaktadır.

 1. Kurumumuza kayıt olduğunuz gün itibarıyla alacağınız eğitim hizmetini ayrıntılı şekilde sizlere bildirmekteyiz.
 2. Sizlere kayıt döneminde taahhüt edilen ders sayıları, sınıf kontenjanları, kitap ve yayınlar ve her türlü eğitim danışmanlık hizmetleri eğitim yılı boyunca eksiksiz ve tereddüte yer vermeyecek şekilde yerine getirilir.
 3. Haftalık ders sayıları, deneme sınavları veya sair sebeplerle kesinlikle işgal edilmez ve kurumdan kaynaklı bir sebeple işlenemeyen dersler mutlaka telafi edilir.

Piyasanın ve dönemin en tutarlı ve en verimli kitap, yayın ve deneme sınavları kurumumuz tarafından öğrencilerimize sunulur.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kurumumuzda işlenen her ders branşında uzman eğitmenlerce verilmektedir. Kurumumuz eğitmenlerimizin öğrenciler için en faydalı olacağını öngördüğü kitap ve yayınları temin etmektedir. Her türlü ders materyalinin temininde ticari kaygılar değil, uzman görüşler esas alınır. Kurumsal deneme sınavlarımızın tarihleri, eğitim döneminin başlarında akademik takvim ile düzenlenir. Deneme sınavlarımız ülke çapında büyük kitleler arasında sıralamanızı değerlendirebileceğimiz ve analizli sonuçlar elde ettiğimiz yayınlardır.